KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8482467
nr 848 2467
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Blandteknik, Greta Gerell (1898-1982), Modell, signerad Paris 1930, motivets mått: 45 x 40
Kondition: slitage, skador
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
600 kr
måndag 23 september 2013
kl 20:22:47
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell